Yerinde Yıkama

Yerinde Yıkama

Yerinde halı yıkama Hizmeti sunan firmamız İzmir’de tüm semtlerde hizmet vermektedir.Beylikdüzü Yerinde halı yıkama hizmeti sadece duvardan duvara kaplı halıfleksler için yapılan yıkama yöntemidir.

Fabrika yıkama yöntemi ile hiç bir farkı bulunmamaktadır.

Halıfleksler neden yerinde yıkanıyor;  Duvardan duvara halılarda halının yapısı olarak sırt yani alt bölümü olan kısımları genelde keçe ya da çuvallıdır. O bölüme fırçalama işlemi yapılamadığından çoğu zamanda yere yapışık durumda olan halıflekslerde en doğru yıkama yerinde yıkamadır.
Söküldüğü durumlarda, halıfleksler bütün ve ayrıca normal halılara göre daha büyük ölçülerde olduğu için fabrika yıkamalarında standart yapılmış sıkma durulama makinelerine girmediği için ve ya makinelere girse dahi, normal halılara nazaran daha büyük ölçü olduğundan katlama işlemi nedeni ile kırılmalar meydana gelmektedir.

Halıfleksler için en iyi sonuç yerinde yıkama yöntemidir.

Duvardan Duvara halı kaplı evler kullanışlı olduğu gibi, evlerimizin ısı yalıtımını korur ve görsel olarak da etkileyici bir dekorasyon malzemesi olmaktadır. Temizliği zor görünse dahi profesyonel bir temizlik firması yardımı ile yılda sadece bir kez olmak üzere yıkatıldığı takdirde uzun yıllar kullanıla bilmektedir.

Firmamız yerinde halı yıkama konusunda kullanmış olduğu özel halı şampuanları ile sizlere profesyonel bir destek sunmaktadır. Yerinde yıkama işlemi sadece duvardan duvara kaplı Halıfleksler için yapılmaktadır. Diğer Halılar yerinde halı yıkama işlemi için uygun değildir.

Yerinde Halıfleks yıkama da yapılan uygulamalar;
Ya da maddeler vakum Öncelikle yıkama işlemi yapılmadan var ise halı üzerinde kaba toz makinesi yardımı ile alınır. Daha sonra Halıfleksler için hazırlanmış özel Şampuan su ile karıştırılarak fırça makinesi yardımı ile halıya tatbik edilir ve Yıkama işlemi yapılır. Bu işlem halınızın yumuşaması ve lekelerin çıkarılması ayrıca halı üzerindeki havların toplanması için yapılır. Kirlerinden arındırılan halının üzerine verilen ilaçlı su sanayi tipi vakum makinesi ile çekilir. Gerekli görülen bölgelerde bu işlem tekrarlanır.

Kuruma Süresi:Hava sıcaklığı, nem oranı ve halının cinsine göre ortalama 5-16 saat zarfında kullanıma hazır olur. Yıkama işlemi bittikten sonra 1 veya cam kapı açık tutulup saat havalandırılmalıdır.

Not: Halı üzerinde oluşmuş ve uzun zaman (en az 15 gün) geçmiş Lekeler için garantimiz bulunmamaktadır. Bizlere yıkama ve leke çıkarmada yardımcı olmanız için halınıza dökülmüş olan sıvı ya da benzeri leke oluşturacak maddeleri ovalama yapmadan tortusu var ise öncelikle onları toplayınız ve sadece pamuklu bez ile tamponlama yöntemi uygulayarak fazla sıvıyı alınız ovalama Yaptığınız durumda sıvı içinde bulunan boya halı Aralarına Kalıcı olarak yapışmakta telafisi Kalıcı olmayan lekelere dönüşmektedir. Bu yüzden halınızda Kalıcı lekeler görmek istemiyor iseniz kesinlikle silmeyiniz.

Yerinde Halı yıkama konusunda İstanbul’un tüm semtlerinde hizmet vermekteyiz.