Koltuk Yıkama

Beylikdüzü Koltuk Yıkama işleminden önce var ise koltuk üzerindeki tozlar alınır. Daha sonra koltuklar için özel hazırlanmış şampuan, suyla karıştırılıp makinemizin temiz su haznesine boşaltılır. İlk olarak püskürtme yöntemi ile koltuğun tamamı ıslatılır.
Kirlerin yumuşaması için bir süre beklendikten sonra vakumlama işlemine geçilir.
Koltuk içerisinde ki toz ve kirleri kabartıp yüzeye çıkartan özel karışımlı ilaç, sanayi tipi vakum makinesi ile çekilir. Vakumlama sonrasında gerekli görülen yerlerde ( oturma ve kol bölgelerinde v.s ) yıkama işlemi tekrarlanır.
Lekeli ve yoğun kirli bölgelerde ise özel işlem uygulanır.

Koltuk yıkama işleminden ayrı olarak hastane, diyaliz merkezleri yatak yıkama işlemi de yapılmaktadır.

Özel yıkama şampuanımız yatak ve koltuklarınızda bulunan koku ve kiri tamamen çıkarmaktadır.

Kuruma Süresi:
Hava sıcaklığı ve koltuğun kumaşına göre ortalama 5 – 16 saat zarfında kullanıma hazır olur.
Kuruma süresince birer saat olmak üzere Aralıklı 2 saat oda havalandırılmalıdır.

Elde silinmiş koltuklarda ve uzun süre beklemiş lekelere garantimiz bulunmamaktadır.
Daha önce elde silinmiş ya da amatörce yıkama işlemi yapılmış koltuklarda, koltuk yüzeyine işlemiş lekelerin çıkmaması olağan bir durum olduğu gibi çıkarılmasıda oldukça zordur.
Bu tip koltuklarda lekenin çıkartılması koltuk yüzeyini yıpratacaktır.

Firmamız koltuk yıkama ve lekeler hakkında bilgi sahibi olduğu için çıkartılması konusunda ısrarcı olmamanız sizlere daha iyi hizmet sunumumuzda yarar sağlayacaktır.

Fırçalama işlemi koltuk yüzeyini yıpratır, bu yüzden kesinlikle fırçalama işlemi yaptırmayınız.
Buharlı yıkamayı da firmamız tavsiye etmemektedir. Buharlı yıkamada sıcak buhar koltuğun yüzeyselini temizlemektedir. Koltuk yüzeyine ve süngerine belli bir zaman sonra zarar verdiği tespit edilmiştir. En uygun ve hijyenik yıkama yöntemi sulu sistem olduğu onaylanmış dır.

Koltuk yıkamada en iyi sonuç kış ve yağmurlu zamanlarda yapılan temizliktir.

Yaz ve bahar aylarında aşırı nem, ayrıca havadaki yoğun toz oranı %100 hijyenik temizliği engellemektedir.

Koltuk yıkama ve temizleme işlemi kotuğun türüne ve kullanılan temizleme makinesine göre farklılıklar gösterir.

Buhar makinesi ile koltuk yıkama işlemi sadece sıcak buhar verilip vakumlanması esasına göre yapılan bir temizleme şeklidir. Herhangi bir deterjan veya temizleme maddesi kullanılamaz. Avantajı : kuruma süresinin çok kısa olmasıdır. Makinadan çıkan buhar güzel bir görsel şov sağlamaktadır, müşterileri fazlası ile büyüler çok güzel bir temizlik olduğu inancı verir. Dezavantajı : Yüksek ısıdaki su buharı bazı saten naylon türü koltuk kumaşlarında veya koltuk işlemelerinde büzüşüp buruşmalara, hatta ince nakışlı desenlerde erimelere yol açabilmektedir. Deterjan kullanılamadığı için lekelerle mücadele çok zayıftır.

Tazyikli su vererek koltuk yıkama, koltuk üzerine deterjanlı su verilmesi ve temiz su tankından tazyikli su verilerek vakumlanması esasına göre yapılan bir koltuk yıkama yöntemidir. Avantajı: temizleme oranı çok yüksektir. Deterjan ve leke çıkarıcılar kullanılabilmektedir. Her türlü kumaş cinsi için idealdir. (güderi nubuk hariç) Dezavantajı : Bol su ile temizleme yapıldığı için parke üzerinde temizleme yapılamamaktadır.Etraf çok ıslanmaktadır. Kuruma süresi çok uzundur. Kışın 12-26 saat yazın 8 – 16 saat (kumaş ve sünger türüne göre) fiyat olarak daha pahalıdır.

Vakumlama yöntemi ile koltuk yıkama Koltuk yıkama için ideal bir yöntemdir. Deterjanlı su büyük bir sünger yardımı ile koltuğa uygulama yapılır. Güzelce kirli yerlerin üzerinden geçilerek koltuk vakum makinası yardımı ile vakumlanır. Avantajı: Kuruma süresi kısadır. Lekelerle mücadele oranı %70 seviyesindedir. Ev ortamında temizleme yapılmasına müsaittir. Yıkama süresi yaklaşık 2-3 saattir.(Takım olarak) Dezavantajı: Yüzde yüz leke çıkarma garantisi yoktur.

Her türlü koltuk yıkama işlemi için randevu almanız gerekmektedir. İstanbul’un her semtine koltuk yıkama hizmetimiz vardır.