Merak Edilenler?

Koltuk yıkama nedir?

Koltuklara su yapılan temizlik işlemine verilen isimdir. Koltuk yıkama işlemi kendi içerisinde belirli aşamalardan oluşmaktadır. Tüm aşamaların tamamlanıp işlemin sonlandırılmasıyla birlikte koltuk yıkanmış olmaktadır.

Koltuk yıkama aşamaları nelerdir?

 • Toz alma
 • İlk sulama
 • Köpükleme
 • Bekleme
 • Köpüğü koltuğu yedirme
 • Son durulama
 • Kurutma
 • Paketleme

Koltuk Yıkamada Merak Edilenler

Koltuk yıkama esnasında siz sormasanızda şampuanlar teknikler ve firma kalitesi önemlidir.Firma yapısının kalite oranına göre koltuk yıkama için evinize gelen firma yetkiliside bir o kadar kalite standartlrındadır.Hiç bir firma yoktur’ki sizlere bilinçliz ve kalitesiz eleman yollasın.Ancak eleman kaliteside kendi içinde sınıflara ayrılır.

Kumaş yapısı uzmanı

Şampaun ve Karışım uzmanı

Vakumlama ve Teknikleri uzmanı

Leke deneyinmi ve çıkarma tenikleri uzmanı

Koltuk leke çıkarma bilgisi

Koltuk takımalarından yıkamanın yanı sıra bir diğer husus ise lekeleri tespit ederek yok etmektir. Bir çok insan koltuk yıkama işlemini sadece genel temizlik için değil…Halı yada koltuk takımlarına dökülmüş oje,yağ,kan,kahve lekesi gibi eldeki imkanlarla çıkarılması mümkün olmayan lekeler için yaptırmaktadır.

Koltuk kumaş bilgisi

Koltuk yıkama yaparken yetkili kişinin bilmesi gereken en önemli konu kumaş yapısıdır.Koltuk takımları kumaş yapıları ve kalite değerlerine göre değişiklikler göstermektedir.5 yıl doldurmuş bir koltuk takımı kumaşı ile 1 yıllk koltuk takımı kimyasallara aynı direnci gösteremez.

Koltuk yıkama teknik bilgisi

Koltuk yıkama yaparken yıkama teknik bilgisine azda olsa sahip olmak gerekmektedir.Yıkama tekniği uzun yıllar koltuk yıkama yaparak bir sanat haline gelmiş tekniklerdir.Vakum makinası kullanımı,vakum başlık açıları ile koltuk yüzeyinden en iyi su çekimi vakumlamak gibi el berecerisi tekniklerdir.

  Tıkla Ara

  Beylikdüzü Koltuk Yıkama firması olarak 21 yıldır siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Koltuk Yıkama Firmaları arasından en uygun fiyat avantajı ve kaliteli hizmet garantisi için bizleri arayabilirsiniz. Bizden fiyat almadan iş vermeyiniz!

  ADRES

  Barış Mahallesi Akdeniz Cad. Albayrak Sitesi C-1 Kat:2 D:8 Beylikdüzü/ İstanbul

  TELEFON

  0212 875 05 04